Z całego serca dziękujemy za pomoc!

Nie posiadamy kontraktu z NFZ, utrzymujemy się dzięki ludziom dobrej woli!

Ostatnio dodane

Najnowsze wydarzenia na

 

 

9 października 2018 – wprowadzenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie 

 

Koszyczki wielkanocne z życzeniami dla naszych podopiecznych 🙂

Hospicjum przyjmie osoby chętne do pomocy wolontaryjnej. Pomoc może być świadczona zarówno przy chorych jak i w sprawach akcyjno-organizacyjnych. Zapraszamy! Tel. 12-654-32-42 pon. – pt. w godz. 9-11

 

 

10 pażdziernika 2017 r. Msza Świeta dziękczynna w XI rocznicę zawiązania Wspólnoty Hospicjum.

 

 

W drugi wtorek każdego miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą hospicyjną do kościoła parafialnego na Kurdwanowie p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 18-tej. O godz. 20-tej, również w każdy drugi wtorek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Chorych.

 

Życzenia – Boże Narodzenie

Kochani oto paczki dla naszych podopiecznych – dziękujemy Wszystkim i Każdemu z osobna za to, że również w tym roku mogliśmy je przygotować.

img_20161215_092707

 

 

 

Kochani, z okazji X rocznicy działalności Hospicjum zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną 15 października o godz. 18-tej w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na Kurdwanowie.

hospicjum-10-lat

 


 

Jak co roku otrzymaliśmy piękne kartki świąteczne od zaprzyjaźnionych z Hospicjm szkół dla naszych Podopiecznych. Po raz pierwszy do tego grona przyjaciół dołączyło przedszkole nr 34 z ul. Myśliwskiej. Z całego serca dziękujemy Pani Marioli Kozyra – Wychowawczyni, Dzieciom oraz Rodzicom.
Prezentujemy na zdjęciach wybrane prace:)

Kartka 1Kartka 2Kartka 3Kartka 4Kartka 5Kartka 6Kartka 7Kartka 8Kartka 9Kartka 10

 

MIŁOSIERDZIE
We wstępie Bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia papież Franciszek pisze: „Potrzebujemy nieustannie kontemplować tę tajemnicę miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. Jest warunkiem naszego zbawienia. Miłosierdzie: to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę. Miłosierdzie: to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie. Miłosierdzie: jest podstawowym prawem, które mieszka w sercu każdego człowieka, gdy patrzy on szczerymi oczami na swojego brata, którego spotyka na drodze życia. Miłosierdzie: to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze, pomimo ograniczeń naszego grzechu.”
Niemal każdy chrześcijanin, człowiek wierzący pragnie w swoim codziennym życiu spotykać Boga, pragnie doświadczać Jego miłosierdzia. I doświadcza. Odnajduje Go w przyrodzie, na modlitwie, w Eucharystii …, ale czy także w drugim człowieku?
WOLONTARIUSZ POSZUKIWANY!
Czasem wystarczy dobre słowo, finansowe wsparcie, jakiś przyjazny gest. Często jest to jednak za mało. Kiedy my prosimy Boga o pomoc, On Dobry Ojciec pociesza nas, pomagając nam i wysłuchując naszych próśb. Jest nieograniczony w Swej miłości, On kocha nas do końca, tak jak Chrystus umiłował nas oddając za nas życie. Dziś, w czasie Wielkiego Postu postawmy sobie pytanie, czy naszą odpowiedzią  na Jego miłość jest również miłość… prawdziwa, cierpliwa, łaskawa… Otrzymaliśmy jedno, największe przykazanie: Będziesz miłował Pana Boga swego, z całego serca swego, z całej duszy swojej, ze wszystkich sił swoich… i jako drugie w hierarchii: będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego. Miłować bliźniego, jak siebie samego – to znaczy traktować drugiego człowieka tak, jakbyśmy chcieli, aby nas traktowano, to znaczy miłować tak, jak Bóg nas miłuje. „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych mnieście uczynili”. Miłować bliźniego, to znaczy miłować Chrystusa, to znaczy chcieć dotykać Chrystusa w bliźnim, może w obcym, samotnym człowieku, może w chorym i zmęczonym, często upokorzonym.
Inspiracją dla każdego z nas do podjęcia decyzji o „czynieniu więcej” na pewno mogą być święci. Dzięki świadectwu ich życia możemy być pewni, że nie ma rzeczy niemożliwych, że Pan Bóg daje łaskę, wystarczy o nią tylko poprosić – i przyjąć.  Sam XX wiek ukazał wiele takich osób. Jedną z nich jest Matka Teresa z Kalkuty, która w każdym, choćby najmniejszym, nic nie znaczącym w oczach świata człowieku widziała Boga. Dlatego tuliła go, pielęgnowała, karmiła… Po prostu dawała siebie. Ona dotykając sponiewieranego przez życie, niosącego krzyż nieuleczalnej choroby, bólu, samotności, głodu – umierającego na ulicy człowieka – dotykała Chrystusa. Św. Ojciec Pio tworząc dzieło pomocy chorym pouczał, że ubodzy i poniżeni nie stracili ludzkiej wrażliwości, a tym bardziej prawa do szacunku, że należy ich pocieszać w cierpieniach duchowych i fizycznych. Upominał, że chory nie może być przypadkiem, który należy skatalogować i opisać jako materiał naukowy, że należy się starać o całkokwite opanowanie, by móc patrzeć na cierpienie, nawet w najbardziej trudnej postaci i w każdej sytuacji pamiętać o podstawowej zasadzie: „postępuj tak, jak chcesz, by ciebie traktowano”. W swoich zapiskach pozostawił te słowa: „W każdym chorym jest Jezus, który cierpi. W każdym ubogim jest Jezus, który kona. W każdym ubogim chorym jest Jezus, który cierpi i kona podwójnie.”
Święci zawsze niosą przesłanie o miłosiernej miłości Boga względem człowieka, a przykładem swojego życia nauczają o miłości człowieka względem Boga. Święta Faustyna w swoim Dzienniczku napisała: „Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak gdy poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu. W chwili gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jakim jest, znikł mi z oczu. Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie, usłyszałam te słowa w duszy: Córko moja, doszły uszu moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią mi, i podobało mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego.” Wyjątkowym nauczycielem również był i pozostaje dla nas św. Jan Paweł II, który przez niemal 27 lat pontyfikatu, każdego dnia ukazywał, jak wielkie jest Miłosierdzie Boga, ucząc każdego z nas tej wielkiej miłości i wyobraźni miłosierdzia.
Podaruj czas…
Tak wielu potrzebuje pomocy, dobrego słowa, obecności…
Podaruj czas…
Konkretny człowiek, pozostawiony samemu sobie czeka…
Podaruj czas…
Darowany czas nigdy nie będzie stracony!
Podaruj czas…
To nic nie kosztuje, ale za to jest bardzo cenne!
Podaruj czas…
Bóg na pewno będzie o tym pamietał!
Czekamy na Ciebie – Domowe Hospicjum Królowej Apostołów w Krakowie,
ul. Witosa 23/5. Tel. 12-654-32-42 (9 – 11), www.hospicjum.info.pl
„Człowiek, który – przezwyciężając samego siebie – pochyla się nad ranami
swego nieszczęśliwego brata, zanosi do Boga najpiękniejszą i najszlachetniejszą modlitwę, złożoną z ofiary, z przeżywanej i spełnionej miłości”. (św. o. Pio)

 

 

11 Lutego – Światowy Dzień Chorego

LIST NA DZIEN CHOREGO 2016 (1)

 

Spotkanie Opłatkowe z Chorymi

 

9 i 10 grudnia 2015 roku, podczas konferencji pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza,w Akademii Ignatianum w Krakowie przy ul. Kopernika 26 – nasi przedstawiciele kwestowali na rzecz Hospicjum.

Ignatianum 1 Ignatianum 2

 

 

9 i 10 grudnia 2015 roku, dla uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski, pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, odbędzie się w Akademii Ignatianum w Krakowie przy ul. Kopernika 26 konferencja „Polska kultura religijna”. Prelegenci przybyli z 26 ośrodków. Podczas konferencji, na zaproszenie organizatorów, przedstawiciel Hospicjum będzie rozdawał materiały informacyjne o działalności Hospicjum, oraz prowadził kwestę do puszki. Serdecznie Zapraszamy! Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

20 grudnia 2015 roku, w Bazylice Mariackiej, na Rynku Głównym w Krakowie, odbędzie się kwesta na rzecz podopiecznych Hospicjum. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy Świętej a następnie wsparcia datkiem do puszki naszych chorych.

Godziny Mszy Świętych można znaleźć pod tym linkiem.

Uruchomiliśmy zrzutkę

kp1kp2kp3kp4 kp5

1procent
3boks